🇧🇩 Bangladesh · #507 of 538 cities · 2026

Costul Vieții în Chittagong

Aproape de media din Bangladesh

Locul #507 din 538 de orașe · Mai scump decât 5.8% din orașele din lume

Comparat cu media din Bangladesh

Prețuri Chirie

Prețuri chirii în Chittagong

Apartament Centrul orașului În afara centrului Economisești
1 cameră BDT 10,309/mo ≈ $84 BDT 7,732/mo ≈ $63 25%
3 camere BDT 17,918/mo ≈ $146 BDT 13,439/mo ≈ $110 25%
Estimat din indicele chiriilor. Prețurile reale pot varia. · 2026

Indici de Cost

Costul vieții
-1.5% Average
Chirie
-0.6% Average
Alimente
-2.8% Average
Restaurante
-1.5% Average
Putere de cumpărare
-0.7% Average

Viața în Chittagong: la ce să te aștepți

Chittagong este average conform standardelor globale (locul #507 din 538 orașe). Este 1.5% mai ieftin față de media din Bangladesh, pe baza a 2 orașe.

Alimentele sunt average, iar mesele la restaurant sunt average. Groceries oferă cel mai bun raport calitate-preț, iar Rent este cel mai scump.

Puterea de cumpărare locală este limitată — locuitorii își pot permite mai puține bunuri și servicii decât în majoritatea orașelor.

Orașe Similare

Cum se compară Chittagong?

Planifici o mutare în Chittagong?

Compară costul vieții cu orașul tău actual sau calculează salariul net după taxe.

Ghid de decizie
Ar trebui să mă mut în Chittagong?
Clasamente
Cele mai ieftine orașe din Asia

Relocation Toolkit

Trusted services for your move